www.kahuna.cz

Vybavení


Vybavení pro NW

Pro Nordic Walking jsou vyráběny speciální odlehčené hole, které musejí být pevné, ale současně pružné. Z několikaletých zkušeností se jako nejvhodnější materiál jeví karbon.
Hroty jsou chráněny gumovou patkou, která je nebytná pro chůzi např. po asfaltu. Při pohybu po loukách, nebo lesních cestách se patka sejme a hole se zapichují hroty.
Úchop by měl být maximálně pohodlný a příjemný. Z tohoto důvodu se u kvalitních holí pro tyto části používá korek.
Jedna z nejpodstatnějších součástí holí pro Nordic Walking jsou poutka pro uchycení na zápěstí. Ty musejí udržet hůl v kontaktu s rukou, protože jedním ze základních principů této techniky je střídavé uchopení a uvolnění hole. Patentovaný úchyt, používaný u špičkových modelů, podporuje použití správné techniky při cvičení bez zvláštního úsilí.

Důležitá je délka hole, pro začátečníky má být délka rovna výšce postavy v cm krát 0,66. Pro pokročilejší techniky se délky hole mění (koeficient 0,68 a 0,70).

Obuv na Nordic Walking by měla být pohodlná a kvalitní. Doporučujeme používat speciální obuv Balance-Step, která pomáhá správnému držení těla a výrazně odlehčuje při chůzi patám.


Obuv Balance Step, která obdržela ocenění na mezinárodní výstavě ISPO, se od obyčejné obuvi odlišuje především patentovaným tvarem podrážky. Pří chůzi dochází k valivému pohybu a zátěž je tím pádem rovnoměrně rozkládána na celou plochu chodidla.
Pohyb nohy 1. Jemný odraz, 2. lehké překulení (dochází k masáži reflexních bodů aktivace svalů) 3. došlap (přirozený pohyb až po špičky prstů)

Konstrukce podrážky podporuje přirozený způsob chůze a minimalizuje negativní vliv na klouby. V neposlední řadě vede používání bot Balance Step ke správnému držení těla a prevenci bolesti zad.
Běžná značková obuv Obuv Balance Step
Srovnání zátěže u běžných značkových bot a bot Balance StepTepová frekvence je jediným ukazatelem zatížení organizmu, který lze snadno využít pro kondiční a sportovní účely. Podle tepové frekvence lze řídit velmi přesně regulovat úroveň zatížení, ať již je cílem snižování nadváhy, nebo udržování a zvyšování kondice.
Standardní měřiče tepové frekvence snímají tepovou frekvenci z hrudního pásu a zobrazují ji na hodinkách. V posledních letech byla vyvinuta technologie umožňující měření tepu bez pásu, pouhým přiložením prstů na senzory hodinek. Posledním hitem jsou přístroje duální, umožňující oba způsoby měření.
Duální měřič tepu
Další informace o měření tepu naleznete v sekci
Tepová frekvence.